dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 15 listopada 2011

Alicja - znaczenie imienia


Alicja

 

Znaczenie imienia: 
"odmiana innego imienia, Aleksja lub Elżbieta "
Liczba dla imienia: 1
Kolor dla imienia : Żółty
Znak zodiaku: Wodnik
Planeta: Merkury
Odmiany i zdrobnienia: Ala, Alka, Alusia
Charakterystyka imienia

Alicja to zaradcza i twórcza kobieta. Z tego też powodu dobrze się czuje w zawodzie nauczyciela, muzyka lub artysty. Alicja bardzo kocha rodzinę i jest jej bardzo oddana. Jako gospodyni jest oszczędna i umie wyśmienicie gotować nawet wyszukane potrawy. Alicja umie zachować się w każdym towarzystwie oraz potrafi szybko dostosować się do każdej sytuacji. Ma wielkie poczucie humoru i jest lubiana przez znajomych.


Pochodzenie imienia Alicja

Alicja to imię, które powstało w Anglii (po angielsku, oczywiście, Alice) jako odmiana innego imienia, zapewne Aleksji, a może Aleksandry lub Elżbiety. Swoją popularność Alicja zawdzięcza... książkom dla dzieci. W świecie stała się słynna za sprawą książeczki Lewisa Carolla "Alicja w Krainie Czarów". Jest to baśń o małej i niezmiernie odważnej dziewczynce, która wpadła do dziury głębokiej aż do samego środka ziemi. W tej książce w formie baśni jej autor opisał wejście do magicznego świata podświadomości, a w przygody małej Alicji przypominały fizykom zjawiska mechaniki kwantowej i teorii względności. U nas imię to spopularyzował Marian Falski, autor słynnego elementarza, który zaczynał się od zdania "Ala ma Asa" (należy podkreślić, że w owym elementarzu nie było zdania "Ala ma kota", tak więc nie wiadomo, kto je wymyślił). 

Imię Alicja pochodzi prawdopodobnie od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelheid (Adelajda) co oznacza: niewiasta o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Możliwe jest również inne pochodzenie od greckiego słowa aletheia (pisanego alitia) - prawda.

Alicja imieniny obchodzi:

  • 18 Kwietnia
  • 21 Czerwca    Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
    zespół www.znaczenie-imion.blogspot.com

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz