dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 6 grudnia 2011

Andżelika - znaczenie imienia


Andżelika

 

Znaczenie imienia: 
"anielska"
Liczba dla imienia: 2
Kolor dla imienia :
Biały
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wensu
Odmiany i zdrobnienia: Anielka, Nela, Anielcia, Andżela
Patron : bł. Angelika z Milazzo oraz bł. Maria Angelika Mastroti z PapasideroCharakterystyka imienia

Andżelika to kobieta miła i życzliwa wobec innych, posiadająca sporo subtelności i wdzięku. Ma dobry ale jednocześnie słaby i zmienny charakter. Andżelika często jednak kieruje się bardziej sercem niż rozumem. Andżelika zawodowo często zajmuje się pięknem, harmonią i sztuką, tak więc Andżeliki zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach lub technicznych związanych z architekturą.

Greckim słowem "angelos" nazywano najpierw wszelkich wysłanników, posłańców i kurierów, później słowo to przylgnęło do niebiańskich duchów, wysłanników Boga - czyli do aniołów. Jest kilka imion o znaczeniu "anioł" lub "anielska". Imię Andżelika (pisane też: Angelika) zastąpiło trochę staroświecką już Anielę i pompatyczną Angelinę. Andżelika przywędrowała do nas z Włoch, a do włoskiego imię to trafiło przez średniowieczną łacinę z greki. Śladem włoskiego pochodzenia jest owo "dż". Tu wyjaśnijmy sobie pisownię. Po włosku i w innych językach zachodniej Europy imię to jest pisane przez "g" i "c": Angelica. My piszemy je po polsku, przez "k" - ale wtedy trzeba już spolszczyć całe imię i pisać je właśnie przez "dż": Andżelika. Nie "Angelika" - bo to znaczyłoby, że "g" należy czytać jak "g". 


Pochodzenie imienia Andżelika

Andżelika znaczy "anielska", zaś anioły to duchy powietrzne i podniebne na ziemi zjawiające się tylko wyjątkowo. Niebo było - w myśl wielu dawnych wyobrażeń - nie tylko siedzibą aniołów, ale i idei, czyli wiecznych wzorców wszelkich rzeczy na ziemi. Imię Andżelika nieustannie o tym przypomina, każe patrzeć wzwyż i doskonalić się wewnętrznie. Liczba tego imienia równa się dwa, a dwójka jest liczbą zgody, kompromisu i łagodności. Te cechy również przejawiają się charakterze Andżelik. Z punktu widzenia astrologii oznacza to, ze imię Andżelika jest pod opieką Wenus. Andżeliki mają swoje ideały i dążą do tego, aby wszystko wokół nich było "jak z obrazka". Unikają zaś bałaganu, chaosu, pośpiechu, wszelkich sytuacji niejasnych i nieokreślonych, a także nieczystych myśli. Najlepiej czują się tam, gdzie pozostały jeszcze ślady dobrych obyczajów i arystokratycznych manier. Imię to skłania także do tego, aby zawodowo zajmować się pięknem, harmonią i sztuką, tak więc Andżeliki zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach, a jeśli już na politechnice - to architekturę.Andżelika imieniny obchodzi:

  • 4 stycznia 
  • 27 stycznia
  • 11 marca
  • 17 sierpniaZapraszamy do zapisania się na naszego newslettera,
zespół www.znaczenie-imion.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz